top of page
Szukaj

Niepewność w czasach zarazy

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że pandemia wirusa Covid-19 będzie miała daleko idące skutki ekonomiczne, społeczne i polityczne. Już mierzymy się z pierwszymi ich konsekwencjami. Zmienił się sposób pracy większości z nas, wiele strategicznych decyzji zostało wstrzymanych, część umów anulowanych. Realizacja celów biznesowych jest zagrożona.


Wpatrzeni w monitory komputerów i telewizorów z niepokojem obserwujemy napływające informacje. Czekamy, kiedy ten koszmar się skończy. Co nastąpi po nim? Jak głęboki kryzys nas czeka? Czy stracę pracę?


Lęk o przyszłość jest w tej sytuacji naturalny. To jednak fałszywy przyjaciel. Ukryty wróg. Popycha nas do tworzenia katastroficznych scenariuszy. Generuje potworny stres. W konsekwencji, skłania do nerwowych zachowań i nieprzemyślanych decyzji. Tymczasem, jak będzie wyglądał rynek po opanowaniu pandemii, nie jest w stanie przewidzieć nikt. Pewne jest natomiast, że będzie inny.


Poza czytaniem z kryształowej kuli, wróżeniem z fusów i kart tarota, masz jeszcze jedną możliwość. Możesz powiedzieć: sprawdzam!


Sprawdzam swojego pracodawcę. Niemal wszystkie organizacje deklarują przywiązanie do określonych wartości. Nastał czas ich weryfikacji. Czy twój pracodawca pozostaje z nimi spójny? Czy nadal hołduje im w komunikacji z partnerami? Czy jest im wierny w kontakcie z tobą? Czy identyfikujesz się z aktualnym stylem prowadzenia przez niego biznesu? Masz okazję zaobserwować, kto w organizacji realnie podejmuje decyzje, kto bierze na siebie odpowiedzialność, a kto chowa głowę w piasek. Czy nadal chcesz być jej częścią?


Sprawdzam ... siebie jako pracownika. W trudnych czasach najbardziej cenieni są menedżerowie z inicjatywą, potrafiący myśleć niestandardowo i działać odważnie, budujący motywację i zaangażowanie członków zespołu. Zastanów się, jak możesz wesprzeć organizację. Podziel się swoimi pomysłami, przekonaj do nowych rozwiązań, zawalcz o twoje rekomendacje. Zadbaj o ludzi w zespole. Nie bądź biernym obserwatorem. Pokaż swoją wartość dla organizacji, zanim organizacja podda ją weryfikacji.


Jeśli masz wątpliwości, jak w aktualnej sytuacji zadbać o swoją zawodową pozycję i przyszłość, zapraszam na indywidualną konsultację^.


8 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page